Церковь Святого Николая Люботина

Храм Святого Миколая

Будівництво першої церкви при залізничній станції Люботин було пов’язане зі створенням паровозного депо і збільшенням кількості пристанційного населення. Храм було збудовано у 1890 році та освячено на честь Святителя Миколая Чудотворця та цариці Олександри.

 

Храм мав два престоли і розташований на розі вулиць Шевченка та Гвардії-генерала Гавенка Л.А.

Цей храм існував до 1943 року, коли був підірваний німцями. Зараз на його місці знаходиться одна з адміністративних будівель залізниці.

Будівництво нового храму розпочато після завершення Великої Вітчизняної війни. Місцева мешканка на ім’я Єлизавета (прізвище достеменно не відомо) у своєму заповіті дарувала свій дім неподалік залізничної станції православній парафії м. Люботина для будівництва православного храму. Заповіт було виконано, і у 50-х роках ХХ ст. будинок жінки було переобладнано у храм і освячено на честь Святителя Миколая Чудотворця. Так з’явився другий залізничний храм Люботина.

У 1975 році проведено реконструкцію, в ході якої були збудовані вівтарна частина, праве крило і деякі службові приміщення. Реконструкцію було проведено у кілька етапів і завершено у 80-х роках ХХ ст.

7 липня 2010 року вікарієм Харківської єпархії архієпископом Онуфрієм було освячено місце під будівництво типового храму в огорожі нині діючого.

Наприкінці 2013 року, до Дня Святого Миколая, завдячуючи турботам настоятеля протоієрея Миколи Куценка і небайдужих людей, була завершено реконструкцію храму. Тут було проведено капітальний ремонт, утеплено приміщення, встановлені нові куполи і хрести з нержавіючої сталі з титановим покриттям, збудовано дзвіницю.

14 квітня 2019 року в храмі трапилась пожежа. Вогнем знищено більшу частину будівлі. Зруйновані перекриття, дах та один з куполів. Серед громади було оголошено збір коштів на відновлення храму. Станом на 2022 рік роботи з будівництва храму тривають.

Храм Святого Миколая Люботин
Один з куполів храму Святого Миколая


Адреса: м.Люботин,
вул. Свято-Миколаївська (стара назва - вул.Чудновського), 11