Центральний міський парк люботин

Центральний міський парк

Удень у парку завжди багато дітей, що весело бавляться на дитячому майданчику під наглядом батьків. Увечері його алеї заповнює молодь, що розважається у тутешніх кав’ярнях, барах і ресторанчиках.


Парк розташований зовсім поряд із залізничним вокзалом станції Люботин.


На його території знаходиться Меморіал Слави воїнам, що загинули у Великій Вітчизняній війні. У братській могилі Меморіалу поховані радянські воїни, що загинули у боях при обороні та звільненні Люботина у 1941 та 1943 роках. Тут увічнили пам’ять люботинців, які билися на фронтах Великої Вітчизняної війни і не повернулися додому, а також мирних жителів, що були вбиті фашистами.


Пам’ятка історії складається з братської могили та скульптурного пам’ятника «Воїн з автоматом». Пам’ятник було встановлено у 1954 році за рішенням виконкому Харківської районної ради депутатів трудящих. Його було вилито на Харківській скульптурній фабриці. На лицьовій стороні постаменту знизу є меморіальна дошка з написом: «Вічна пам’ять героям, що загинули в боях за свободу і незалежність нашої Батьківщини». Вище і на бічних сторонах постаменту — три меморіальні дошки з прізвищами похованих воїнів. Скульптура виконана із залізобетону, постамент з цегли, дошки з мармуру. Висота скульптури — 2,5 м, розміри постаменту — 3,5х1,3х1,3 м. У братській могилі похований 201 воїн Радянської армії.


До 60-річчя від дня Перемоги силами Південної залізниці навколо пам’ятника було створено Меморіал Слави.


мемориал славы люботин
Меморіал Слави


У 2012 році Меморіал Слави доповнили пам’ятні знаки трьом люботинцям — Героям Радянського Союзу. У 2013 році, продовжуючи цю традицію, було встановлено ще три пам’ятні знаки Героям Радянського Союзу, які ціною власних життів у 1943 році звільняли місто Люботин.

На превеликий жаль, 13 червня 2015 року вандалом були зруйновані всі ці шість пам’ятних знаків. Але завдяки небайдужим мешканцям нашого міста вже до Дня звільнення Люботина від німецько-фашистських загарбників (29 серпня) всі пам’ятні знаки були відновлені.


У пам’ятних стелах і скульптурних композиціях, розміщених на території Меморіалу Слави, також увічнена пам’ять про жертв аварії на Чорнобильській АЕС.


памятник жертвам аварии на ЧАЭС люботин
Пам’ятник жертвам аварії на ЧАЕС
Джерело фото: власний архів

А з 14 вересня 2013 року Меморіал Слави доповнився пам’ятником шістьом воїнам-інтернаціоналістам, що загинули на афганській землі.


Пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам  люботин
Пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам
Джерело фото: власний архів


Також на території центрального парку знаходиться стадіон «Олімпієць», який був заново відкритий після ремонту 5 вересня 2009 року. На цьому стадіоні регулярно проводяться ігри та тренування різних футбольних команд та вихованців Люботинської дитячо-юнацької спортивної школи.


стадіон Олімпієць
Гра на стадіоні «Олімпієць»
Джерело фото: http://www.hoff.org.ua/images/res/news/DSC_0916.png


Наприкінці 2011 року, поруч зі стадіоном «Олімпієць», було збудовано майданчик зі штучним покриттям для занять міні-футболом. Футбольне поле з розмірами 42 м х 22 м оснащене усім необхідним: огорожею, освітленням, роздягальнями, душовими, парковкою.


Навесні 2014 року, завдяки місцевим депутатам до списку спортивних об’єктів міста додано майданчик для workout. Його встановили у центральному парку поряд із дитячим ігровим майданчиком.


Майданчик для workout люботин
Майданчик для workout
Джерело фото: http://vk.com/sclubotin?z=photo6965808_329996332%2Fwall-68049980_10

У 2017 році, в рамках обласного конкурсу міні-проектів «Разом в майбутнє» (спільне фінансування ініціативної групи, обласного та міського бюджетів), у парку було встановлено дитячий мотузковий парк.


Мотузковий парк у центральному міському парку люботин
Мотузковий парк у центральному міському парку
Джерело фото: власний архів