геогліф Леніну

Геогліф «ЛЕНІНУ»

До епохи відкритих супутникових знімків зберіглась лише частина геогліфу, спочатку це була фраза «100 РОКІВ ЛЕНІНУ». Напис деревами висадили у квітні 1970 року неподалік селища Караван м.Люботин, до сторіччя вождя світового пролетаріату.

Серед листяних дерев соснами «написали» «100 РОКІВ ЛЕНІНУ». Літери висадили у три ряди, кожна довжиною сто метрів.

У ті часи лісництва забирали у колгоспів і радгоспів землі, що були визнані незручними для землеробства, і засаджували їх. 15 квітня 1970 року робітники лісництва вийшли на посадку. Рівно за тиждень виповнювалось 100 років від дня народження Леніна. Тоді і виникла ідея відзначити цю подію, написавши соснами «100 РОКІВ ЛЕНІНУ».

За день лісники зробили розмітку території для стометрових літер. Напис вручну засадили близько ста робітників. Сосну висаджували у три ряди, відстань між рядами була два з половиною метри, що дозволяло проводити механізований догляд. На зорану землю місцеві мешканці, окрім сосни, посадили ще різні овочі. За своїми саджанцями лісники і колгоспники доглядали разом. І вже через 5 років гігантський напис можна було розгледіти з протилежного пагорбу. Особливо чітко слова читалися взимку, коли випадав перший сніг. Ще краще було видно з літака.

Однак через деякий час селяни закинули свої городи, і посадка почала заростати. Зараз на відносно свіжих супутникових знімках напис практично не можливо знайти. А на старих його ще можна було розгледіти між Люботином і селищем Караван.

За кілька десятиліть без догляду людини листяні дерева, що переважають тут — клени, дуби і акації (робінії), витіснили хвойних сусідів. Однак місцеві жителі досі знають про цю зелену цікавинку, називаючи її між собою «столітник».

Та і без людини не обійшлося у історії зі зникненням напису. Дехто зривав гілочку, дехто спилював деревце. У період ялинкових кампаній лісникам ставало практично неможливо встежити за усіма бажаючими отримати на свято деревце.