Любівський лісопарк

Любівський лісопарк

Це лісопосадка у західній частині міста. Перші дерева Любівського лісопарку були висаджені у ранні післявоєнні роки. Серед дерев домінують дуб, клен, липа, акація (робінія), береза.


Серед зелені дерев трав’яним килимом розкинулась тут велика галявина, що отримала в народі назву «Партизанка». У роки Великої Вітчизняної війни у лісі на галявині Партизанка було розстріляно кілька десятків радянських солдат, рештки яких згодом були перевезені у братські могили міста.


У лісопарку є кілька джерел, навколо яких виникло болото (права притока річки Люботинка), яке останнім часом розширюється.

У радянські часи у парку розташовувався піонерський табір «Ластівка», який було закрито і розграбовано у 90-ті роки ХХ ст. Табір було збудовано у 60-ті роки ХХ ст. харківським радіозаводом, якому він і належав. На території було кілька корпусів, їдальня, душові, стадіон. Діяв табір до середини 90-х років ХХ ст.


У наші дні лісопарк дуже страждає від незаконного викидання сміття місцевими жителями: на території виникли кілька стихійних звалищ.



Галявина Партизанка Люботин
Галявина Партизанка у Любівському лісопарку
Джерело фото: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/00/LubotinPartizanka.JPG/1280px-LubotinPartizanka.JPG